YAGEO N10SP006M-F
Part No.:
N10SP006M-F
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsN10SP006M-F.pdf
Description:
ICL 6 OHM 20% 3A 10MM
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SP
Packaging:
Box
Product Status:
Active
R @ 25°C:
6 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
3 A
R @ Current:
250 mOhms
Diameter:
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Grade:
Qualification:
Approval Agency:
TUV, UL
1. How to order N10SP006M-F on DeepFinds Electronics?
3. Are the N10SP006M-F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of N10SP006M-F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of N10SP006M-F.
Image N10SP006M N10SP006M-F
Part Number N10SP006M N10SP006M-F
Manufacturer YAGEO YAGEO
Series SP SP
Packaging Box Box
Product Status Active Active
R @ 25°C 6 Ohms 6 Ohms
Tolerance ±20% ±20%
Current - Steady State Max 3 A 3 A
R @ Current 250 mOhms 250 mOhms
Diameter 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm)
Lead Spacing 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm)