YAGEO N13SP2R5L
Part No.:
N13SP2R5L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsN13SP2R5L.pdf
Description:
ICL 2.5 OHM 15% 6A 13MM
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SP
Packaging:
Box
Product Status:
Active
R @ 25°C:
2.5 Ohms
Tolerance:
±15%
Current - Steady State Max:
6 A
R @ Current:
94 mOhms
Diameter:
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Grade:
Qualification:
Approval Agency:
TUV, UL
1. How to order N13SP2R5L on DeepFinds Electronics?
3. Are the N13SP2R5L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of N13SP2R5L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of N13SP2R5L.
7.How to contact us to get technical supports, such as N13SP2R5L pin diagram, N13SP2R5L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image N13SP2R5L-F N13SP2R5L
Part Number N13SP2R5L-F N13SP2R5L
Manufacturer YAGEO YAGEO
Series SP SP
Packaging Box Box
Product Status Active Active
R @ 25°C 2.5 Ohms 2.5 Ohms
Tolerance ±15% ±15%
Current - Steady State Max 6 A 6 A
R @ Current 94 mOhms 94 mOhms
Diameter 0.512" (13.00mm) 0.512" (13.00mm)
Lead Spacing 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm)