YAGEO N15SP020L
Part No.:
N15SP020L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsN15SP020L.pdf
Description:
ICL 20 OHM 15% 4A 15MM
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SP
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
R @ 25°C:
20 Ohms
Tolerance:
±15%
Current - Steady State Max:
4 A
R @ Current:
292 mOhms
Diameter:
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Grade:
Qualification:
Approval Agency:
TUV, UL
1. How to order N15SP020L on DeepFinds Electronics?
3. Are the N15SP020L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of N15SP020L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of N15SP020L.
7.How to contact us to get technical supports, such as N15SP020L pin diagram, N15SP020L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image N15SP020L N15SP020L-F
Part Number N15SP020L N15SP020L-F
Manufacturer YAGEO YAGEO
Series SP SP
Packaging Box Box
Product Status Obsolete Active
R @ 25°C 20 Ohms 20 Ohms
Tolerance ±15% ±15%
Current - Steady State Max 4 A 4 A
R @ Current 292 mOhms 292 mOhms
Diameter 0.591" (15.00mm) 0.591" (15.00mm)
Lead Spacing 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm)