YAGEO N15SP040M-F
Part No.:
N15SP040M-F
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsN15SP040M-F.pdf
Description:
ICL 40 OHM 20% 3A 15MM
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SP
Packaging:
Box
Product Status:
Active
R @ 25°C:
40 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
3 A
R @ Current:
496 mOhms
Diameter:
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Grade:
Qualification:
Approval Agency:
TUV, UL
1. How to order N15SP040M-F on DeepFinds Electronics?
3. Are the N15SP040M-F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of N15SP040M-F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of N15SP040M-F.
Image N15SP040M-F N15SP040M
Part Number N15SP040M-F N15SP040M
Manufacturer YAGEO YAGEO
Series SP SP
Packaging Box Box
Product Status Active Active
R @ 25°C 40 Ohms 40 Ohms
Tolerance ±20% ±20%
Current - Steady State Max 3 A 3 A
R @ Current 496 mOhms 496 mOhms
Diameter 0.591" (15.00mm) 0.591" (15.00mm)
Lead Spacing 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm)