IXYS N5320FE420
Part No.:
N5320FE420
Manufacturer:
IXYS
Category:
SCRs
Package:
TO-200AF
Description:
SCR 4.2KV W119
Manufacturer:
IXYS
Series:
Package/Case:
TO-200AF
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Off State:
4.2 kV
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):
Voltage - On State (Vtm) (Max):
Current - On State (It (AV)) (Max):
5320 A
Current - On State (It (RMS)) (Max):
Current - Hold (Ih) (Max):
Current - Off State (Max):
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
78000A @ 50Hz
SCR Type:
Standard Recovery
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
W119
1. How to order N5320FE420 on DeepFinds Electronics?
3. Are the N5320FE420 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of N5320FE420?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of N5320FE420.
7.How to contact us to get technical supports, such as N5320FE420 pin diagram, N5320FE420 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image N5320FE420
Part Number N5320FE420
Manufacturer IXYS
Series -
Package/Case TO-200AF
Packaging Box
Product Status Active
Voltage - Off State 4.2 kV
Current - On State (It (AV)) (Max) 5320 A
Current - Hold (Ih) (Max) -
Current - Off State (Max) -
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 78000A @ 50Hz