NXP USA Inc. N74F259D,623
Part No.:
N74F259D,623
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Latches
Package:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Description:
IC LATCH ADDRESSABLE 8BIT16SOIC
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
74F
Package/Case:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Logic Type:
D-Type, Addressable
Circuit:
1:8
Output Type:
Standard
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Independent Circuits:
1
Delay Time - Propagation:
5ns
Current - Output High, Low:
1mA, 20mA
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
16-SO
1. How to order N74F259D,623 on DeepFinds Electronics?
3. Are the N74F259D,623 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of N74F259D,623?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of N74F259D,623.
Image N74F259D,623 N74F259D,602
Part Number N74F259D,623 N74F259D,602
Manufacturer NXP USA Inc. NXP USA Inc.
Series 74F 74F
Package/Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR) Tube
Product Status Obsolete Obsolete
Logic Type D-Type, Addressable D-Type, Addressable
Circuit 1:8 1:8
Output Type Standard Standard
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V
Independent Circuits 1 1
Delay Time - Propagation 5ns 5ns
Current - Output High, Low 1mA, 20mA 1mA, 20mA
Operating Temperature 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C