NXP USA Inc. N74F827D,602
Part No.:
N74F827D,602
Category:
Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Package:
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsN74F827D,602.pdf
Description:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 24SO
Series:
74F
Package/Case:
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging:
Tube
Logic Type:
Buffer, Non-Inverting
Number of Elements:
1
Number of Bits per Element:
10
Input Type:
Output Type:
3-State
Current - Output High, Low:
24mA, 64mA
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package:
24-SO
1. How to order N74F827D,602 on DeepFinds Electronics?
3. Are the N74F827D,602 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of N74F827D,602?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of N74F827D,602.
Image N74F827D,602
Part Number N74F827D,602
Manufacturer NXP USA Inc.
Series 74F
Package/Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Logic Type Buffer, Non-Inverting
Number of Elements 1
Number of Bits per Element 10
Input Type -
Output Type 3-State
Current - Output High, Low 24mA, 64mA
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)