onsemi NCP382HMN15AATXG
Part No.:
NCP382HMN15AATXG
Manufacturer:
onsemi
Category:
Power Distribution Switches, Load Drivers
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNCP382HMN15AATXG.pdf
Description:
IC DISTR LOAD SWITCH 2CH 8DFN
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
8-VDFN Exposed Pad
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Switch Type:
General Purpose
Number of Outputs:
2
Ratio - Input:Output:
Output Configuration:
Output Type:
Interface:
Voltage - Load:
2.5V ~ 5.5V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
Current - Output (Max):
1.5A
Rds On (Typ):
95mOhm
Input Type:
Features:
Fault Protection:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-DFN (3x3)
1. How to order NCP382HMN15AATXG on DeepFinds Electronics?
3. Are the NCP382HMN15AATXG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCP382HMN15AATXG?
Image NCP382HMN15AATXG
Part Number NCP382HMN15AATXG
Manufacturer onsemi
Package/Case 8-VDFN Exposed Pad
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Switch Type General Purpose
Number of Outputs 2
Ratio - Input:Output -
Output Configuration -
Output Type -
Interface -
Voltage - Load 2.5V ~ 5.5V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) -
Current - Output (Max) 1.5A
Rds On (Typ) 95mOhm
Input Type -
Features -
Fault Protection -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C