CEL NESG2101M05-A
Part No.:
NESG2101M05-A
Manufacturer:
CEL
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
SOT-343F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNESG2101M05-A.pdf
Description:
RF TRANS NPN 5V 17GHZ M05
Manufacturer:
CEL
Series:
Package/Case:
SOT-343F
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
5V
Frequency - Transition:
17GHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
0.6dB ~ 1.2dB @ 1GHz ~ 2GHz
Gain:
11dB ~ 19dB
Power - Max:
500mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
130 @ 15mA, 2V
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
M05
1. How to order NESG2101M05-A on DeepFinds Electronics?
3. Are the NESG2101M05-A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NESG2101M05-A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NESG2101M05-A.
Image NESG2101M05-A
Part Number NESG2101M05-A
Manufacturer CEL
Series -
Package/Case SOT-343F
Packaging Bulk
Product Status Discontinued
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 5V
Frequency - Transition 17GHz
Noise Figure (dB Typ @ f) 0.6dB ~ 1.2dB @ 1GHz ~ 2GHz
Gain 11dB ~ 19dB
Power - Max 500mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 130 @ 15mA, 2V
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Operating Temperature 150°C (TJ)