Renesas Electronics Corporation NESG340033-T1B-A
Part No.:
NESG340033-T1B-A
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNESG340033-T1B-A.pdf
Description:
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
5.5V
Frequency - Transition:
10GHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
0.7dB @ 1GHz
Gain:
12dB
Power - Max:
480mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
200 @ 15mA, 3.3V
Current - Collector (Ic) (Max):
400mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
3-MINIMOLD
1. How to order NESG340033-T1B-A on DeepFinds Electronics?
3. Are the NESG340033-T1B-A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NESG340033-T1B-A?
Image NESG340033-T1B-A
Part Number NESG340033-T1B-A
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Bulk
Product Status Active
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 5.5V
Frequency - Transition 10GHz
Noise Figure (dB Typ @ f) 0.7dB @ 1GHz
Gain 12dB
Power - Max 480mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 15mA, 3.3V
Current - Collector (Ic) (Max) 400mA
Operating Temperature 150°C (TJ)