Nexperia USA Inc. NHUMD10F
Part No.:
NHUMD10F
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNHUMD10F.pdf
Description:
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6TSSOP
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
80V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
100mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA
Frequency - Transition:
170MHz, 150MHz
Power - Max:
350mW
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-TSSOP
1. How to order NHUMD10F on DeepFinds Electronics?
3. Are the NHUMD10F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NHUMD10F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NHUMD10F.
7.How to contact us to get technical supports, such as NHUMD10F pin diagram, NHUMD10F datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NHUMD10F
Part Number NHUMD10F
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Series -
Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 80V
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 100mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA
Frequency - Transition 170MHz, 150MHz
Power - Max 350mW