Nexperia USA Inc. NHUMH10F
Part No.:
NHUMH10F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNHUMH10F.pdf
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
80V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
100mV @ 500µA, 10mA
Frequency - Transition:
170MHz, 150MHz
Power - Max:
350mW
6-TSSOP
1. How to order NHUMH10F on DeepFinds Electronics?
3. Are the NHUMH10F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NHUMH10F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NHUMH10F.
7.How to contact us to get technical supports, such as NHUMH10F pin diagram, NHUMH10F datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NHUMH10F
Part Number NHUMH10F
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 80V
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 100mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA
Frequency - Transition 170MHz, 150MHz
Power - Max 350mW