Nexperia USA Inc. NHUMH10X
Part No.:
NHUMH10X
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNHUMH10X.pdf
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
80V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
100mV @ 500µA, 10mA
Frequency - Transition:
170MHz, 150MHz
Power - Max:
350mW
6-TSSOP
1. How to order NHUMH10X on DeepFinds Electronics?
3. Are the NHUMH10X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NHUMH10X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NHUMH10X.
7.How to contact us to get technical supports, such as NHUMH10X pin diagram, NHUMH10X datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NHUMH10X
Part Number NHUMH10X
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 80V
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 100mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA
Frequency - Transition 170MHz, 150MHz
Power - Max 350mW