Panasonic Electronic Components NP0G3D100A
Part No.:
NP0G3D100A
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SOT-963
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNP0G3D100A.pdf
Description:
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSSMINI6
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SOT-963
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
80mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
4.7kOhms, 47kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
4.7kOhms, 47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
20 @ 5mA, 10V / 80 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
150MHz, 80MHz
Power - Max:
125mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SSSMini6-F1
1. How to order NP0G3D100A on DeepFinds Electronics?
3. Are the NP0G3D100A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NP0G3D100A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NP0G3D100A.
7.How to contact us to get technical supports, such as NP0G3D100A pin diagram, NP0G3D100A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NP0G3D100A
Part Number NP0G3D100A
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SOT-963
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 80mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 4.7kOhms, 47kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 4.7kOhms, 47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 20 @ 5mA, 10V / 80 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 150MHz, 80MHz
Power - Max 125mW