onsemi NRVBS3200T3G
Part No.:
NRVBS3200T3G
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNRVBS3200T3G.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 200V 3A SMB
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
840 mV @ 3 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SMB
Operating Temperature - Junction:
-65°C ~ 175°C
1. How to order NRVBS3200T3G on DeepFinds Electronics?
3. Are the NRVBS3200T3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRVBS3200T3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NRVBS3200T3G.
Image NRVBS3200T3G-VF01 NRVBS3200T3G
Part Number NRVBS3200T3G-VF01 NRVBS3200T3G
Manufacturer onsemi onsemi
Series - -
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Technology Schottky Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V 200 V
Current - Average Rectified (Io) 3A 3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 840 mV @ 3 A 840 mV @ 3 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 200 V 1 mA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F - -
Grade - Automotive
Qualification - AEC-Q101
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package SMB SMB
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C