onsemi NRVTS10100MFST3G
Part No.:
NRVTS10100MFST3G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNRVTS10100MFST3G.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 10A 5DFN
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
720 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 175°C
1. How to order NRVTS10100MFST3G on DeepFinds Electronics?
3. Are the NRVTS10100MFST3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRVTS10100MFST3G?
Image NRVTS10100MFST3G
Part Number NRVTS10100MFST3G
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 720 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C