onsemi NRVTS10120MFST3G
Part No.:
NRVTS10120MFST3G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNRVTS10120MFST3G.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 120V 10A 5DFN
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
120 V
Current - Average Rectified (Io):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
820 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
30 µA @ 120 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 175°C
1. How to order NRVTS10120MFST3G on DeepFinds Electronics?
3. Are the NRVTS10120MFST3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRVTS10120MFST3G?
Image NRVTS10120MFST3G
Part Number NRVTS10120MFST3G
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Current - Average Rectified (Io) 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 120 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C