onsemi NRVTS12100EMFST1G
Part No.:
NRVTS12100EMFST1G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNRVTS12100EMFST1G.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 12A 5DFN
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
12A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
730 mV @ 12 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
55 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 175°C
1. How to order NRVTS12100EMFST1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the NRVTS12100EMFST1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRVTS12100EMFST1G?
Image NRVTS12100EMFST1G
Part Number NRVTS12100EMFST1G
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) 12A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 730 mV @ 12 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 55 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C