onsemi NRVTS12120MFST3G
Part No.:
NRVTS12120MFST3G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNRVTS12120MFST3G.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 120V 12A 5DFN
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
120 V
Current - Average Rectified (Io):
12A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
830 mV @ 12 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
75 µA @ 120 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
1. How to order NRVTS12120MFST3G on DeepFinds Electronics?
3. Are the NRVTS12120MFST3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRVTS12120MFST3G?
Image NRVTS12120MFST3G
Part Number NRVTS12120MFST3G
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Current - Average Rectified (Io) 12A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 830 mV @ 12 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 75 µA @ 120 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C