onsemi NRVTS5100ETFSWFTWG
Part No.:
NRVTS5100ETFSWFTWG
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Diodes
Package:
8-PowerWDFN
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNRVTS5100ETFSWFTWG.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 5A 8WDFN
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
8-PowerWDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 5 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F:
26.5pF @ 100V, 1MHz
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-WDFN (3.3x3.3)
Operating Temperature - Junction:
-65°C ~ 175°C
1. How to order NRVTS5100ETFSWFTWG on DeepFinds Electronics?
3. Are the NRVTS5100ETFSWFTWG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRVTS5100ETFSWFTWG?
Image NRVTS5100ETFSWFTWG
Part Number NRVTS5100ETFSWFTWG
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 8-PowerWDFN
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) 5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 5 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F 26.5pF @ 100V, 1MHz
Grade Automotive
Qualification AEC-Q101
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 8-WDFN (3.3x3.3)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C