onsemi NST45010MW6T1G
Part No.:
NST45010MW6T1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Bipolar Transistor Arrays
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNST45010MW6T1G.pdf
Description:
TRANS 2PNP 45V 100MA SC-88/SC70
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
2 PNP (Dual) Matched Pair
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
45V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
650mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max):
15nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
220 @ 2mA, 5V
Power - Max:
380mW
Frequency - Transition:
100MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SC-88/SC70-6/SOT-363
1. How to order NST45010MW6T1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the NST45010MW6T1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NST45010MW6T1G?
Image NST45010MW6T1G
Part Number NST45010MW6T1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Transistor Type 2 PNP (Dual) Matched Pair
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 45V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 650mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) 15nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 220 @ 2mA, 5V
Power - Max 380mW
Frequency - Transition 100MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)