onsemi NSVIMD10AMT1G
Part No.:
NSVIMD10AMT1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SC-74, SOT-457
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNSVIMD10AMT1G.pdf
Description:
SURF MT BIASED RES XSTR
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-74, SOT-457
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
13kOhms, 130Ohms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 1mA, 5V / 68 @ 100mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 1mA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
Power - Max:
285mW
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SC-74R
1. How to order NSVIMD10AMT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the NSVIMD10AMT1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NSVIMD10AMT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NSVIMD10AMT1G.
Image NSVIMD10AMT1G
Part Number NSVIMD10AMT1G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case SC-74, SOT-457
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 13kOhms, 130Ohms
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 1mA, 5V / 68 @ 100mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 1mA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition -
Power - Max 285mW