Murata Electronics NXRT15XV302FA1B030
Part No.:
NXRT15XV302FA1B030
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
NTC Thermistors
Package:
Bead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNXRT15XV302FA1B030.pdf
Description:
FD
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
NXR
Package/Case:
Bead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance in Ohms @ 25°C:
3k
Resistance Tolerance:
±1%
B Value Tolerance:
±1%
B0/50:
B25/50:
3936K
B25/75:
3977K
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Power - Max:
7.5 mW
Length - Lead Wire:
1.18" (30.00mm)
Mounting Type:
Through Hole
Grade:
Qualification:
1. How to order NXRT15XV302FA1B030 on DeepFinds Electronics?
3. Are the NXRT15XV302FA1B030 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NXRT15XV302FA1B030?
Image NXRT15XV302FA1B030
Part Number NXRT15XV302FA1B030
Manufacturer Murata Electronics
Series NXR
Package/Case Bead
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance in Ohms @ 25°C 3k
Resistance Tolerance ±1%
B Value Tolerance ±1%
B0/50 -
B25/50 3936K
B25/85 3977K
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Power - Max 7.5 mW
Length - Lead Wire 1.18" (30.00mm)