onsemi NZ8F3V9SMX2WT5G
Part No.:
NZ8F3V9SMX2WT5G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNZ8F3V9SMX2WT5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.9V 250MW 2-X2DFNW
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
2-X2DFNW (1x0.6)
1. How to order NZ8F3V9SMX2WT5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the NZ8F3V9SMX2WT5G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NZ8F3V9SMX2WT5G?
Image NZ8F3V9SMX2WT5G
Part Number NZ8F3V9SMX2WT5G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Tolerance ±5%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)