onsemi NZ9F4V7T5G
Part No.:
NZ9F4V7T5G
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsNZ9F4V7T5G.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.7V 250MW SOD923
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order NZ9F4V7T5G on DeepFinds Electronics?
3. Are the NZ9F4V7T5G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NZ9F4V7T5G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NZ9F4V7T5G.
7.How to contact us to get technical supports, such as NZ9F4V7T5G pin diagram, NZ9F4V7T5G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NZ9F4V7T5G
Part Number NZ9F4V7T5G
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Tolerance ±5%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)