Nexperia USA Inc. PBHV9115TVL
Part No.:
PBHV9115TVL
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Single Bipolar Transistors
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPBHV9115TVL.pdf
Description:
TRANS PNP 150V 1A TO-236AB
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
PNP
Current - Collector (Ic) (Max):
1 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
150 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 100mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 100mA, 10V
Power - Max:
300 mW
Frequency - Transition:
115MHz
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-236AB
1. How to order PBHV9115TVL on DeepFinds Electronics?
3. Are the PBHV9115TVL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PBHV9115TVL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PBHV9115TVL.
Image PBHV9115TVL
Part Number PBHV9115TVL
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Transistor Type PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 1 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 150 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 100mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 100mA, 10V
Power - Max 300 mW
Frequency - Transition 115MHz
Operating Temperature 150°C (TJ)