NXP USA Inc. PBLS1504V,115
Part No.:
PBLS1504V,115
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
SOT-563, SOT-666
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPBLS1504V,115.pdf
Description:
TRANS NPN PREBIAS/PNP SOT666
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-563, SOT-666
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 15V
Resistor - Base (R1):
22kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
22kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
60 @ 5mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
150mV @ 500µA, 10mA / 250mV @ 50mA, 500mA
Frequency - Transition:
280MHz
Power - Max:
300mW
Supplier Device Package:
SOT-666
1. How to order PBLS1504V,115 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PBLS1504V,115 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PBLS1504V,115?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PBLS1504V,115.
Image PBLS1504V,115
Part Number PBLS1504V,115
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case SOT-563, SOT-666
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 15V
Resistor - Base (R1) 22kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 22kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 5mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 250mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA, 100nA
Frequency - Transition 280MHz
Power - Max 300mW