Nexperia USA Inc. PBLS2004D,115
Part No.:
PBLS2004D,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SC-74, SOT-457
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPBLS2004D,115.pdf
Description:
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6TSOP
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
SC-74, SOT-457
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 1A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 20V
Resistor - Base (R1):
22kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
22kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
60 @ 5mA, 5V / 220 @ 500mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
150mV @ 500µA, 10mA / 280mV @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA, 100nA
Frequency - Transition:
185MHz
Power - Max:
600mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-TSOP
1. How to order PBLS2004D,115 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PBLS2004D,115 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PBLS2004D,115?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PBLS2004D,115.
Image PBLS2004D,115
Part Number PBLS2004D,115
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Series -
Package/Case SC-74, SOT-457
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 1A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 20V
Resistor - Base (R1) 22kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 22kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 5mA, 5V / 220 @ 500mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 280mV @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA, 100nA
Frequency - Transition 185MHz
Power - Max 600mW