NXP USA Inc. PBLS4001V,115
Part No.:
PBLS4001V,115
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SOT-563, SOT-666
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPBLS4001V,115.pdf
Description:
TRANS NPN PREBIAS/PNP SOT666
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-563, SOT-666
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 40V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
2.2kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
30 @ 20mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
150mV @ 500µA, 10mA / 350mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA
Frequency - Transition:
300MHz
Power - Max:
300mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-666
1. How to order PBLS4001V,115 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PBLS4001V,115 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PBLS4001V,115?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PBLS4001V,115.
Image PBLS4001V,115
Part Number PBLS4001V,115
Manufacturer NXP USA Inc.
Series -
Package/Case SOT-563, SOT-666
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 40V
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 2.2kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 30 @ 20mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 350mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA
Frequency - Transition 300MHz
Power - Max 300mW