Nexperia USA Inc. PBLS4001Y,115
Part No.:
PBLS4001Y,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPBLS4001Y,115.pdf
Description:
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6TSSOP
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 40V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
2.2kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
30 @ 20mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
150mV @ 500µA, 10mA / 350mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA
Frequency - Transition:
300MHz
Power - Max:
300mW
Supplier Device Package:
6-TSSOP
1. How to order PBLS4001Y,115 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PBLS4001Y,115 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PBLS4001Y,115?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PBLS4001Y,115.
Image PBLS4001Y,115
Part Number PBLS4001Y,115
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Series -
Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 40V
Resistor - Base (R1) 2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 2.2kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 30 @ 20mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 350mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA
Frequency - Transition 300MHz
Power - Max 300mW