NXP Semiconductors PBLS4003D,115
Part No.:
PBLS4003D,115
Manufacturer:
NXP Semiconductors
Package:
SC-74, SOT-457
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPBLS4003D,115.pdf
Description:
NEXPERIA PBLS4003D - SMALL SIGNA
Manufacturer:
NXP Semiconductors
Series:
Package/Case:
SC-74, SOT-457
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 700mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 40V
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
30 @ 5mA, 5V / 300 @ 100mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
150mV @ 500µA, 10mA / 310mV @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA, 100nA
Frequency - Transition:
150MHz
Power - Max:
600mW
Supplier Device Package:
6-TSOP
1. How to order PBLS4003D,115 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PBLS4003D,115 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PBLS4003D,115?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PBLS4003D,115.
Image PBLS4003D,115
Part Number PBLS4003D,115
Manufacturer NXP Semiconductors
Series -
Package/Case SC-74, SOT-457
Packaging Bulk
Product Status Active
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 700mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 40V
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 30 @ 5mA, 5V / 300 @ 100mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 310mV @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA, 100nA
Frequency - Transition 150MHz
Power - Max 600mW