Nexperia USA Inc. PBLS4004D,115
Part No.:
PBLS4004D,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
SC-74, SOT-457
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPBLS4004D,115.pdf
Description:
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6TSOP
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
SC-74, SOT-457
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 700mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 40V
Resistor - Base (R1):
22kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
22kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
60 @ 5mA, 5V / 300 @ 100mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
150mV @ 500µA, 10mA / 310mV @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA, 100nA
Frequency - Transition:
150MHz
Power - Max:
600mW
Supplier Device Package:
6-TSOP
1. How to order PBLS4004D,115 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PBLS4004D,115 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PBLS4004D,115?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PBLS4004D,115.
Image PBLS4004D,115
Part Number PBLS4004D,115
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Series -
Package/Case SC-74, SOT-457
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 700mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 40V
Resistor - Base (R1) 22kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 22kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 5mA, 5V / 300 @ 100mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 310mV @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA, 100nA
Frequency - Transition 150MHz
Power - Max 600mW