Hirose Electric Co Ltd PCN10MCB-32S-2.54DSA(71)
Part No.:
PCN10MCB-32S-2.54DSA(71)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPCN10MCB-32S-2.54DSA(71).pdf
Description:
CONN DIN RCPT 32POS PCB GOLD
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Style:
Level, Class:
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
Solder
Features:
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
1. How to order PCN10MCB-32S-2.54DSA(71) on DeepFinds Electronics?
3. Are the PCN10MCB-32S-2.54DSA(71) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PCN10MCB-32S-2.54DSA(71)?
Image PCN10MCB-32P-2.54DS(71) PCN10MCB-32S-2.54DSA(71)
Part Number PCN10MCB-32P-2.54DS(71) PCN10MCB-32S-2.54DSA(71)
Manufacturer Hirose Electric Co Ltd Hirose Electric Co Ltd
Series PCN10 PCN10
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Obsolete
Connector Type Header, Male Pins Receptacle, Female Sockets
Number of Positions 32 32
Number of Positions Loaded All All
Pitch 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm)