Nexperia USA Inc. PDZ7.5BGWJ
Part No.:
PDZ7.5BGWJ
Package:
SOD-123
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPDZ7.5BGWJ.pdf
Description:
DIODE ZENER 7.5V 365MW SOD123
Series:
PDZ-GW
Package/Case:
SOD-123
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
7.5 V
Tolerance:
±2.13%
Power - Max:
365 mW
Impedance (Max) (Zzt):
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order PDZ7.5BGWJ on DeepFinds Electronics?
3. Are the PDZ7.5BGWJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PDZ7.5BGWJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDZ7.5BGWJ.
7.How to contact us to get technical supports, such as PDZ7.5BGWJ pin diagram, PDZ7.5BGWJ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PDZ7.5B,115 PDZ7.5BGWJ PDZ7.5BGWX PDZ7.5BF PDZ7.5BZ
Part Number PDZ7.5B,115 PDZ7.5BGWJ PDZ7.5BGWX PDZ7.5BF PDZ7.5BZ
Series PDZ-B PDZ-GW PDZ-GW PDZ-B PDZ-B
Package/Case SC-76, SOD-323 SOD-123 SOD-123 SC-76, SOD-323 SC-76, SOD-323
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 7.5 V 7.5 V 7.5 V 7.5 V 7.5 V
Tolerance ±2% ±2.13% ±2.13% ±2% ±2%
Power - Max 400 mW 365 mW 365 mW 400 mW 400 mW
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 60 Ohms 60 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 4 V 500 nA @ 4 V 500 nA @ 4 V 500 nA @ 4 V 500 nA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA 1.1 V @ 100 mA 1.1 V @ 100 mA 1.1 V @ 100 mA 1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ)