Rohm Semiconductor PDZVTR11A
Part No.:
PDZVTR11A
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-128
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPDZVTR11A.pdf
Description:
DIODE ZENER 11V 1W PMDTM
Shipping
Inventory:105
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
SOD-128
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
11 V
Tolerance:
±5.45%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
8 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PMDTM
1. How to order PDZVTR11A on DeepFinds Electronics?
3. Are the PDZVTR11A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PDZVTR11A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDZVTR11A.
7.How to contact us to get technical supports, such as PDZVTR11A pin diagram, PDZVTR11A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PDZVTR11A
Part Number PDZVTR11A
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SOD-128
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Tolerance ±5.45%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 8 V
Operating Temperature 150°C (TJ)