Rohm Semiconductor PDZVTR12A
Part No.:
PDZVTR12A
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
SOD-128
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPDZVTR12A.pdf
Description:
DIODE ZENER 12V 1W PMDTM
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
SOD-128
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
12 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
8 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Supplier Device Package:
PMDTM
1. How to order PDZVTR12A on DeepFinds Electronics?
3. Are the PDZVTR12A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PDZVTR12A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDZVTR12A.
7.How to contact us to get technical supports, such as PDZVTR12A pin diagram, PDZVTR12A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PDZVTR12A
Part Number PDZVTR12A
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SOD-128
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Tolerance ±5%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 9 V
Operating Temperature 150°C (TJ)