Rohm Semiconductor PDZVTR20A
Part No.:
PDZVTR20A
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
SOD-128
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPDZVTR20A.pdf
Description:
DIODE ZENER 20V 1W PMDTM
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
SOD-128
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
20 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
14 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Supplier Device Package:
PMDTM
1. How to order PDZVTR20A on DeepFinds Electronics?
3. Are the PDZVTR20A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PDZVTR20A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDZVTR20A.
7.How to contact us to get technical supports, such as PDZVTR20A pin diagram, PDZVTR20A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PDZVTR20A
Part Number PDZVTR20A
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SOD-128
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Tolerance ±6%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 14 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 15 V
Operating Temperature 150°C (TJ)