Rohm Semiconductor PDZVTR27A
Part No.:
PDZVTR27A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPDZVTR27A.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V 1W PMDTM
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
27 V
Tolerance:
±7.04%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
16 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
PMDTM
1. How to order PDZVTR27A on DeepFinds Electronics?
3. Are the PDZVTR27A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PDZVTR27A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDZVTR27A.
7.How to contact us to get technical supports, such as PDZVTR27A pin diagram, PDZVTR27A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PDZVTR27A
Part Number PDZVTR27A
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SOD-128
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Tolerance ±7.04%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 16 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 21 V
Operating Temperature 150°C (TJ)