Rohm Semiconductor PDZVTR30A
Part No.:
PDZVTR30A
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-128
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPDZVTR30A.pdf
Description:
DIODE ZENER 30V 1W PMDTM
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
SOD-128
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±6.67%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
18 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 23 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PMDTM
1. How to order PDZVTR30A on DeepFinds Electronics?
3. Are the PDZVTR30A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PDZVTR30A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDZVTR30A.
7.How to contact us to get technical supports, such as PDZVTR30A pin diagram, PDZVTR30A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PDZVTR30A
Part Number PDZVTR30A
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SOD-128
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Tolerance ±6.67%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 18 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 23 V
Operating Temperature 150°C (TJ)