Rohm Semiconductor PDZVTR33A
Part No.:
PDZVTR33A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPDZVTR33A.pdf
Description:
DIODE ZENER 33V 1W PMDTM
Shipping
Inventory:545
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
33 V
Tolerance:
±6.06%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
18 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 25 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
PMDTM
1. How to order PDZVTR33A on DeepFinds Electronics?
3. Are the PDZVTR33A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PDZVTR33A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDZVTR33A.
7.How to contact us to get technical supports, such as PDZVTR33A pin diagram, PDZVTR33A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PDZVTR33A
Part Number PDZVTR33A
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SOD-128
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V
Tolerance ±6.06%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 18 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 25 V
Operating Temperature 150°C (TJ)