Rohm Semiconductor PDZVTR36A
Part No.:
PDZVTR36A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPDZVTR36A.pdf
Description:
DIODE ZENER 36V 1W PMDTM
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
36 V
Tolerance:
±5.56%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 27 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
PMDTM
1. How to order PDZVTR36A on DeepFinds Electronics?
3. Are the PDZVTR36A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PDZVTR36A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDZVTR36A.
7.How to contact us to get technical supports, such as PDZVTR36A pin diagram, PDZVTR36A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PDZVTR36A
Part Number PDZVTR36A
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SOD-128
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V
Tolerance ±5.56%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 27 V
Operating Temperature 150°C (TJ)