Rohm Semiconductor PDZVTR39A
Part No.:
PDZVTR39A
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPDZVTR39A.pdf
Description:
DIODE ZENER 39V 1W PMDTM
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
39 V
Tolerance:
±5.13%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
50 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
PMDTM
1. How to order PDZVTR39A on DeepFinds Electronics?
3. Are the PDZVTR39A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PDZVTR39A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PDZVTR39A.
7.How to contact us to get technical supports, such as PDZVTR39A pin diagram, PDZVTR39A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PDZVTR39A
Part Number PDZVTR39A
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SOD-128
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V
Tolerance ±5.13%
Power - Max 1 W
Impedance (Max) (Zzt) 50 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 30 V
Operating Temperature 150°C (TJ)