Powerex Inc. PM100CLA120
Part No.:
PM100CLA120
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Power Module
Description:
MOD IPM L-SER 6PAC 1200V 100A
Manufacturer:
Powerex Inc.
Series:
Intellimod™
Package/Case:
Power Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
100 A
Voltage:
1.2 kV
Voltage - Isolation:
2500VDC
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
1. How to order PM100CLA120 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PM100CLA120 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM100CLA120?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM100CLA120.
Image PM100CLA120
Part Number PM100CLA120
Manufacturer Powerex Inc.
Series Intellimod™
Package/Case Power Module
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Type IGBT
Configuration 3 Phase
Current 100 A
Voltage 1.2 kV
Voltage - Isolation 2500VDC