Sensata-Crydom PM2260D25VH
Part No.:
PM2260D25VH
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Contactors (Solid State)
Package:
Module
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPM2260D25VH.pdf
Description:
RELAY SSR 600V 25A PNL MNT
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Series:
PM22
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
Output Type:
AC, Zero Cross
Load Current:
25 A
Voltage - Input:
4 ~ 32VDC
Voltage - Load:
48 ~ 600V
Termination Style:
Screw Terminal
1. How to order PM2260D25VH on DeepFinds Electronics?
3. Are the PM2260D25VH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM2260D25VH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM2260D25VH.
Image PM2260D25VH
Part Number PM2260D25VH
Manufacturer Sensata-Crydom
Series PM22
Packaging Bulk
Product Status Active
Mounting Type Chassis Mount
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, Zero Cross
Load Current 25 A
Voltage - Input 4 ~ 32VDC
Voltage - Load 48 ~ 600V