Powerex Inc. PM25RSK120
Part No.:
PM25RSK120
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Power Module
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPM25RSK120.pdf
Description:
MOD IPM 7PAC 1200V 25A
Manufacturer:
Powerex Inc.
Series:
Intellimod™
Package/Case:
Power Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
25 A
Voltage:
1.2 kV
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
1. How to order PM25RSK120 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PM25RSK120 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM25RSK120?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM25RSK120.
7.How to contact us to get technical supports, such as PM25RSK120 pin diagram, PM25RSK120 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PM25RSK120
Part Number PM25RSK120
Manufacturer Powerex Inc.
Series Intellimod™
Package/Case Power Module
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Type IGBT
Configuration 3 Phase
Current 25 A
Voltage 1.2 kV