Powerex Inc. PM75RLB120
Part No.:
PM75RLB120
Manufacturer:
Powerex Inc.
Category:
Power Driver Modules
Package:
Power Module
Description:
MOD IPM L-SERIES 1200V 75A
Manufacturer:
Powerex Inc.
Series:
Intellimod™
Package/Case:
Power Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
3 Phase
Current:
75 A
Voltage:
1.2 kV
Voltage - Isolation:
2500VDC
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
1. How to order PM75RLB120 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PM75RLB120 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM75RLB120?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM75RLB120.
7.How to contact us to get technical supports, such as PM75RLB120 pin diagram, PM75RLB120 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PM75RLB120
Part Number PM75RLB120
Manufacturer Powerex Inc.
Series Intellimod™
Package/Case Power Module
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Type IGBT
Configuration 3 Phase
Current 75 A
Voltage 1.2 kV
Voltage - Isolation 2500VDC