Nexperia USA Inc. PSMN0R7-25YLD/2X
Part No.:
PSMN0R7-25YLD/2X
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1023, 4-LFPAK
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPSMN0R7-25YLD/2X.pdf
Description:
PSMN0R7-25YLD/SOT1023/4 LEADS
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1023, 4-LFPAK
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
FET Type:
N-Channel
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss):
25 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
300A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
0.72mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
2.2V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
110.2 nC @ 10 V
Vgs (Max):
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
8320 pF @ 12 V
FET Feature:
Power Dissipation (Max):
158W (Tc)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
LFPAK56, Power-SO8
1. How to order PSMN0R7-25YLD/2X on DeepFinds Electronics?
3. Are the PSMN0R7-25YLD/2X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PSMN0R7-25YLD/2X?
Image PSMN0R7-25YLDX PSMN0R7-25YLD/2X PSMN0R7-25YLD/1X
Part Number PSMN0R7-25YLDX PSMN0R7-25YLD/2X PSMN0R7-25YLD/1X
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Series - - -
Package/Case SOT-1023, 4-LFPAK SOT-1023, 4-LFPAK -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Active Active Obsolete
FET Type N-Channel N-Channel -
Technology MOSFET (Metal Oxide) MOSFET (Metal Oxide) -
Drain to Source Voltage (Vdss) 25 V 25 V -
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 300A (Tc) 300A (Tc) -
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V 4.5V, 10V -
Rds On (Max) @ Id, Vgs 0.72mOhm @ 25A, 10V 0.72mOhm @ 25A, 10V -
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 1mA 2.2V @ 1mA -
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 110.2 nC @ 10 V 110.2 nC @ 10 V -
Vgs (Max) ±20V ±20V -
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8320 pF @ 12 V 8320 pF @ 12 V -
FET Feature - - -
Power Dissipation (Max) 158W (Tc) 158W (Tc) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -