Infineon Technologies PTF141501E V1
Part No.:
PTF141501E V1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
2-Flatpack, Fin Leads
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPTF141501E V1.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V H-30260-2
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
GOLDMOS®
Package/Case:
2-Flatpack, Fin Leads
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.5GHz
Gain:
16.5dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
1µA
Noise Figure:
Current - Test:
1.5 A
Power - Output:
150W
Voltage - Rated:
65 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
H-30260-2
1. How to order PTF141501E V1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PTF141501E V1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTF141501E V1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PTF141501E V1.
Image PTF141501E V1
Part Number PTF141501E V1
Manufacturer Infineon Technologies
Series GOLDMOS®
Package/Case 2-Flatpack, Fin Leads
Packaging Tray
Product Status Obsolete
Technology LDMOS
Configuration -
Frequency 1.5GHz
Gain 16.5dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 1µA
Noise Figure -
Current - Test 1.5 A
Power - Output 150W
Voltage - Rated 65 V