MACOM Technology Solutions PTFA041501F-V4-R250
Part No.:
PTFA041501F-V4-R250
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPTFA041501F-V4-R250.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V H-37248-2
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
470MHz
Gain:
21dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
900 mA
Power - Output:
150W
Voltage - Rated:
65 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
H-37248-2
1. How to order PTFA041501F-V4-R250 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PTFA041501F-V4-R250 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTFA041501F-V4-R250?
Image PTFA041501F-V4-R0 PTFA041501F-V4-R250
Part Number PTFA041501F-V4-R0 PTFA041501F-V4-R250
Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
Series - -
Package/Case 2-Flatpack, Fin Leads 2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Packaging Strip Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Technology LDMOS LDMOS
Configuration - -
Frequency 420MHz ~ 500MHz 470MHz
Gain 21dB 21dB
Voltage - Test 28 V 28 V
Current Rating (Amps) 1µA -
Noise Figure - -
Current - Test 900 mA 900 mA
Power - Output 150W 150W
Voltage - Rated 65 V 65 V