MACOM Technology Solutions PTFA211801E-V5-R0
Part No.:
PTFA211801E-V5-R0
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Package:
2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPTFA211801E-V5-R0.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V H-36260-2
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Packaging:
Strip
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
2.11GHz ~ 2.17GHz
Gain:
15.5dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
1.2 A
Power - Output:
180W
Voltage - Rated:
65 V
Supplier Device Package:
H-36260-2
1. How to order PTFA211801E-V5-R0 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PTFA211801E-V5-R0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTFA211801E-V5-R0?
Image PTFA211801E-V5-R0 PTFA211801E-V5-R250
Part Number PTFA211801E-V5-R0 PTFA211801E-V5-R250
Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
Series - -
Package/Case 2-Flatpack, Fin Leads, Flanged H-36260-2
Packaging Strip Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Technology LDMOS LDMOS
Configuration - -
Frequency 2.11GHz ~ 2.17GHz 2.14GHz
Gain 15.5dB 15.5dB
Voltage - Test 28 V 28 V
Current Rating (Amps) 10µA -
Noise Figure - -
Current - Test 1.2 A 1.2 A
Power - Output 180W 140W
Voltage - Rated 65 V 65 V